Sarıgerme'ye Nasıl Gidilir?

Huzurlu tatil arayanların göz bebeği, doğa harikası bir tatil mekanı olan Sarıgerme’ye ulaşımın da bir hayli kolay olması tercih edilir bir yer olmasını sağlıyor. Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı olan bu büyülü mekana yolculukta, harika manzaralar ile tatil keyfini yolda yaşamaya başlarsınız.

Sarıgerme’ye ulaşım için hem kara yolu ve hem de hava yolunu kullanmak mümkün. Kara yoluyla yollar çok rahat, hatta çok keyiflidir. Ara ara geçtiğiniz Ege’nin meyve bahçelerinde duraklayıp, kaçamak bir meyve molası bile verebilirsiniz. Eğer hava yolunu tercih ediyorsanız, Sarıgerme’ye 12 km uzaklıkta bulunan Dalaman Havaalanı sayesinde yollar hiç yormuyor ve enerjiniz tatilin tadını çıkarmaya kalıyor.

Hava Yolunun Hızını ve Konforunu Sevenlere

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden gelenler için pratik bir seçenek olan hava yolunu tercih edenlerin tek yapması gereken şey, Dalaman Havaalanı’na uçmak. Sonrasında ise sadece 12 km uzaklığındaki Sarıgerme’ye taksi tutmak kalıyor. Eğer kısa bir tatil planı yaptıysanız, bu seçenek sizi en çabuk ve en rahat şekilde tatilinize ulaştırıyor.

Yolda Olmak

Eğer ailenizle, sevdiklerinizle birlikte koca bir arabaya doluşup, tatilinize ‘’Yollar bizim…’’ diyerek başladıysanız, o zaman keyifli bir yolculuğa hazır olun. Rotanızı Ege’nin harika manzaralarında kısa molalar vererek çizin ve yolculuğun tadını çıkarın.

Ana yollar üzerinden Muğla’ya ulaştıktan sonra, Dalaman ve Ortaca istikameti olarak iki farklı yoldan ulaşmak mümkün. Ortaca istikametini seçenler, Ortaca – Dalaman yolu üzerinde Ortaca ilçesini yaklaşık 1 km geçince sağ tarafta Sarıgerme tabelasından dönmeliler. Yol devam ederken Güzelyurt Köyü’ne varılır ve yol dörde ayrılır. Dalaman, Mergenli ve Sarıgerme levhalarına hiç aldırış etmeden yaklaşık 12 km daha devam ettikten sonra, Sarıgerme Köprüsü geçilir ve Sarıgerme’ye hoş gelinir. Sarıgerme’ye geldiğinizde şirin köy merkezine ve oteller olarak yol ikiye ayrılır. Dilerseniz köy merkezinde küçük bir çay molasından sonra otelinize yerleşebilirsiniz.

Dalaman’dan Ulaşım

Sarıgerme’ye Dalaman istikametinden gelmeyi seçenler ise Dalaman merkezi istikametinde geçtikten sonra Dalaman Park Oteli’nden sağa doğru dönmeliler. Fevziye Köyü ve Güzelyurt Köyü‘nü de geçip, Sarıgerme yol sapağına gelindiğinde sola dönülür ve beş dakika sonra Sarıgerme’ye varılır ve harika bir tatile başlanır.

Otobüs ile Ulaşım

Sarıgerme’ye otobüs ile gitmek istiyorsanız, her şehirden Muğla’ya sık hareket saatli otobüsler bulunmakta. Hatta Sarıgerme’nin bağlı olduğu Ortaca ilçesine bile direkt olarak gelen otobüsler de bulmak mümkün. Ortaca Otogarı’na ulaştığınızda Sarıgerme Minibüs Kooperatifi’ne ait dolmuşlar ile tatilinize rahatlıkla ulaşırsınız.

Harita

Fotoğraflar