Sarıgerme'de Ne Yapılır?

Muhteşem doğası, tertemiz sahili ve su sporları ile turizmin çekim noktası haline gelen Sarıgerme, pürüzsüz sahiliyle, pürüzsüz bir tatil yapmak isteyenlerin gözde mekanı oluyor. Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı büyülü cennet, sizi, denizin ve güneşin eşsiz dansıyla turkuazın tüm tonlarına, zengin doğal güzellikleriyle yeşile doyuracak.

Kışın hava sıcaklığın çok düşük olmadığı için, yaz-kış tatil yapmak isteyenlere hitap ederken, deniz suyunun erken ısınması da kışın stresini erkenden atmak isteyenleri çekiyor.Ve elbette ki bahar aylarında sokakları mis kokusuyla dolduran portakal çiçeklerinin de bunda payı büyük. 


Deniz Bana Yeter Diyenlere

Sahilin tadına doyasıya varmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan, mavi bayraklı tertemiz plajın yedi kilometre uzunluğunda sığ ve geniş kumsalı denizde de devam ediyor. Sığ denizin erken ısınan suyu sayesinde üşümeden deniz sezonunu her yerden önce açma keyfini yaşayabilirsiniz.

Sakin ve huzurlu bir tatil arayanlar; “Sarıgerme’de ne yapılır?” düşüncelerini bir kenara bırakın kumsalına uzanın ve hafif hafif esen rüzgarın, dalgaların yumuşacık sesinin tadını çıkarın.

sarigerme
sarigerme
sarigerme

Tekne Turlarıyla Keşif

Yeterince huzurla dinlenip, biraz da macera arayanlar için çevre koyları gezme imkanı veren tekne turları mevcut. Sizi el değmemiş koylara ulaştıran tekne turu ile dört yanınızı kaplayan denizin de keyfine varacaksınız. Hele bir de ilginç kayalıklar, çam ağaçları ve kusursuz bir sahile ev sahipliği yapan Aşı Koyu da turun duraklardan biri ise, dönüş yolu üzücü olabilir.

sarigerme
sarigerme
sarigerme

Baba Adası’nda Seyir Keyfi

Sarıgerme’yi tepeden görme keyfini yaşatan, muhteşem deniz manzarasını izlerken, rüzgarın teninizi okşadığı zirvenin sahibi, Baba Adası’dır. Dilerseniz tekne turu ile, dilerseniz kendi kiralayacağınız tekne ile adaya ulaşabilirsiniz. Ada’ya kadar gitmişken Roma Dönemi’nden kalma mezar kalıntılarını gözünüzden kaçırmayın.

sarigerme
sarigerme
sarigerme

Spor Zamanı

Denizin üstünün tadını yeterince çıkardıysanız, bir de derinlerde neler var göz atın. Su sporlarıyla ünlü Sarıgerme’de dalış yaparak muhteşem deniz altı manzarasını seyre dalabilir ya da sürekli esen rüzgarlar ile sörf yapabilir veya su kayağı, kano gibi sporları deneyebilirsiniz.

sarigerme
sarigerme
sarigerme

Tarihe Göz Kırpan Antik Kentler

Sarıgerme’de günübirlik tekne turlarıyla el değmemiş koyları gezebileceğiniz gibi, tarihe şahitlik etmek isteyenler de antik kent kalıntılarını kaçırmamalı. Psilis, Kaunos ve Telmessos Antik Kentleri üçgeninde yer alan Sarıgerme’de katılacağınız antik kent turu ile tatiliniz kültürel bir boyut da kazanıyor.

sarigerme
sarigerme
sarigerme