Sarıgerme Hakkında

Akdeniz ve Ege'nin kesiştiği noktada yer alan Muğla, doğal güzellikleri ve tarihi ile ülkemizde görülmeye değer şehirler listesinin üst sıralarında yer alıyor. Muğla, her yıl hem yurt içinden hem de yurt dışından binlerce misafire ev sahipliği yapıyor. Birbirinden güzel tatil beldeleri ve koyları ile herkesin görmesi gereken yerler arasında sayabiliriz. Sarıgerme, Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı tatil köyleri arasında yer alıyor. Eğer doğa ile iç içe, huzurlu bir deniz tatili yapmak istiyorsanız gönül rahatlığı ile rotanızı Sarıgerme'ye çevirebilirsiniz. Sarıgerme, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi eserleri ile de dikkat çekiyor. 

7 km uzunluğundaki kumsalı, sığ denizi ve biraz açıktaki Babaada’sıyla Sarıgerme tam bir tatil cenneti. 
Düne kadar pek cazibesi olmayan kumsal, bölgede kurulan derneğin girişimleriyle temizlenmiş, büfe, duş-wc, şezlong ve şemsiye, giyinme kabinleri gibi hizmetler sağlanmış. 

Kumsalın açığındaki Babaada, Marmaris Göcek arasında dolaşan teknelerin ve yatların uğrak yerlerinden biri. Adanın Sarıgerme’ye bakan yüzü korunaklı ve tekneler bu yüze bağlanıyor. Adanın arka yüzü ise kayalık ve dalma meraklıları için uygun.

Kendinize güveniyorsanız adaya yüzebilirsiniz. Sonra da tepesine çıkıp doyumsuz manzarayı seyredebilirsiniz. 

Sarıgermede uzun kumsal boyunca yürüyüşte yapabilirsiniz. Ayaklarım yanar ya da acır diye düşünmeyin. Bileklerinize kadar yükselen su ve ince kum hem yürüyüşü kolaylaştırıyor, hem de bir masaj etkisi yapıp, kasları rahatlatıyor, güçlendiriyor. 

Dalaman Havalimanı’na 20 km uzaklıktaki Sarıgerme’ye, Havalimanı yönünden gelirken, Dalaman’a girmeden önce, Sarıgerme yol ayrımına gireceksiniz. Önce Sarıgerme Mahallesi’ne ulaşılıyor, ardından da Sarıgerme sahiline çıkılıyor. 

Ortaca yönünden gelirken, yine Dalaman öncesinde Sarıgerme yön levhasını izlemek gerekiyor.

Harita

Fotoğraflar